انتشارات

کتابخانه و مجلات
  
اقتصاد دیجیتال - جلد اول و دوم

قرن بیست و یکم را شاید بتوان عصر دیجیتال نامید، پدیده‌ای که موجب تحول جنبه‌های مختلف زندگی بشر شده است. همه عرصه‌های زندگی بشر با توجه به گستردگی و تنوع نوآوری‌ها و ابداعات، اقتصاد جهانی و به تبع آن کشور عزیز ما ایران به روش‌های مختلف وابسته به ابزارهای دیجیتال و اینترنت گشته است. سرعت این تغییرات به نحوی است که به هیچ وجه حتی در چند سال گذشته هم قابل پیش‌بینی نبود. ابزارهای نوین دیجیتال باعث شده‌اند تا نحوه کار، ارتباط، خرید و فروش کالاها وخدمات و انجام کارهای روزمره دچار تغییرات بنیانی شود. بخش‌های مختلف اقتصادی مانند بانكداری، خرده‌فروشی، انرژی، حمل و نقل، آموزش، انتشار، سلامت و بهداشت تحت تاثیر اقتصاد دیجیتال دچار تحول شده و نحوه رشد و گسترش آنها منوط به نحوه تعامل آن‌ها با بخش دیجیتال گردیده است.

کتاب حاضر نوشته دان تپ اسکات نویسنده و متخصص معروف کانادایی در تحولات سازمانی و فناوری است. تپ اسکات یکی از نویسنده‌های پیشرو در زمینه تأثیرات دیجیتال بر اقتصاد و جامعه است تا به حال 16 کتاب مختلف درباره کاربرد فناوری در تجارت و جامعه تألیف کرده است. کتاب ویکینومیکس (2006) یکی از کتاب‌های پرفروش بین‌المللی این نویسنده است که به‌عنوان کتاب اول در حوزه مدیریت درسال 2007 انتخاب و به بیش از 20 زبان مختلف ترجمه شد. کتاب حاضر ترجمه نسخه 2015 این کتاب است که در آن سال به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز در آمد.  تاپ اسکات به تنهایی مبدع بسیاری از اصطلاحات کلیدی در حوزه تجارت الکترونیکی است. کتاب حاضر را می‌توان یکی از کتاب‌های پیشرو در عرصه اندیشه اقتصاد دیجیتال تلقی کرد. دان تپ اسکات را یکی از بهترین متفکران درباره اثرات آتی فناوری بر جامعه و اقتصاد دانست. بسیاری از جنبه‌های اقتصاد دیجیتال در این کتاب مانند هوش شبکه پیش‌بینی شده است که ما هم اکنون شاهد تحقق آن هستیم. انقلاب دیجیتال واقعه‌ای است که درحال تحول همه جنبه‌های اقتصاد جهانی است و در این کتاب سعی شده است مزایا و خطرات این انقلاب به زبانی روان و ساده توضیح داده شود. نویسنده این کتاب هم اکنون رئيس موسسه پژوهشی بلاکچین است. قضاوت بیشتر در مورد این ترجمه را به خوانندگان واگذار می‌کنیم.

 برای تهیه‌ی این کتاب دوجلدی که در قطع وزیری و جلد شومیز و به بهای هر دوره  5۰۰.۰۰۰ریال منتشر شده است، می‌توانید به محل پژوهشکده‌ی آمار مراجعه فرمایید.

طراحی سایت