نرم‌فزار پارس

نرم افزار پارس

نرم‌افزار پارس (پایگاه اطلاعات رقومی سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن کشور) روزامد شد. در این نسخه‌ی نرم‌افزار، اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 اضافه شده است.

پارس نرم‌افزاری است که با هدف‌های زیر طراحی شده است:


  • ارائه‌ی نتایج سرشماری‌های انجام گرفته در دوره‌های پیشین (۱۳۳۵، ۱۳۴۵، ۱۳۵۵، ۱۳۶۵، ۱۳۷۵) و همچنین نتایج سرشماری سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ و 1395 به‌روشی متفاوت و با استفاده از نقشه و اطلاعات مکانی.
  • امکان مقایسه‌ی اقلام مختلف آماری در محدوده‌‌‌هایی مکانی .
  • ایجاد سهولت در انتقال نتایج، کاربردها و مفاهیم حاصل از سرشماری‌ها برای مسئولان، متخصصان و حتی عموم مردم.
  • امکان ایجاد نقشه‌های موضوعی در نرم‌افزار
  • اضافه شدن لایه ­ی حدود با سیمبولوژی متناسب با مقیاس عوارض شهری و روستایی، استفاده از پیش زمینه تصاویر ماهواره ای، افزایش چشمگیر در سرعت پردازش و نمایش داده ها و همچنین عملکرد نرم افزار نسبت به نسخه های قبل.

پایگاه رقومی تهیه شده، اطلاعات مکانی بهنگام را با اطلاعات توصیفی سرشماری ها مرتبط نموده است. این پایگاه با قابلیت و توانمندی موثر در روند جمع آوری، تجزیه و تحلیل، مدیریت، ذخیره سازی و نگهداری داده­ ها به صورت توصیفی (جداول) و تصویری (نقشه­ ها و عکس­ ها) امکان اجرای تجزیه و تحلیل ­های مکانی را با اطلاعات خانوار و مسکن در سطح تمام نقاط شهری و روستایی برای کاربران مختلف فراهم می­ کند. اطلاعات دوره‌های مختلف سرشماری (تا سطح آبادی و شهر) به‌صورت لایه‌های مجزا در پایگاه نرم افزار موجود می­ باشد. اطلاعات توصیفی هر دوره‌ی سرشماری به نقشه‌ها در سطح نقاط شهری و روستایی متصل است.

نرم افزار پارس

تمامی سازمان‌ها و مراکز دولتی، شرکت‌های خصوصی و سایر علاقه‌مندان می‌توانند با پیگیری مراحل زیر اقدام به تهیه‌ی نرم‌افزار نمایند:

  • تماس با پژوهشکده‌ی آمار و تکمیل فرم تقاضانامه.
  • واریز مبلغ 126.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای نسخه‌ی کشوری (بدون خروجی shape file) به شماره‌‌ی حساب ۴۰۰۱۰۱۰۲۰۳۰۰۴۷۳۴ بانک مرکزی، به‌نام درامدهای اختصاصی پژوهشکده‌ی آمار (قابل نصب بر روی 3-5 رایانه).
  • واریز مبلغ 620.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای نسخه‌ی کشوری (با خروجی shape file) استانی به شماره‌‌ی حساب ۴۰۰۱۰۱۰۲۰۳۰۰۴۷۳۴ بانک مرکزی، به‌نام درامدهای اختصاصی پژوهشکده‌‌ی آمار (قابل نصب بر روی 3-5 رایانه).

 

طراحی سایت