اخبار و رویدادها - آرشیو

همایش روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در تالار وزارت کشور برگزار گردید.

مصادف با اول آبان‌ماه روز آمار و برنامه‌ریزی، همایشی یک روزه‌ برای بزرگداشت این روز، در روز ۲۹ مهرماه در تالار غدیر وزارت کشور با حضور فعالان نظام حرفه‌ای آمار کشور برگزار شد. این همایش که با حضور آقایان: دکتر محمدباقر نوبخت‌، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور؛ دکتر تاج‌گردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی؛ دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور؛ دکتر بخشنده، معاون وزیر کشاورزی؛ مدیران دستگا‌ه‌ها و سازمان‌ها، دانشگاهیان و کارشناسان دستگاه‌ها، معاونان و کارکنان مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار شکل گرفت و در آن صاحب‌نظران و فعالان نظام آماری کشور به ارایه‌ی مطالب و بیان فرصت‌‌ها و چالش‌ها‌ی نظام آماری کشور پرداختند.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی جریان‌های مهاجرت داخلی و مقایسه ویژگی‌های مهاجران با غیرمهاجران در ایران طی فاصله زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ منتشر شد.

اجرای طرح پژوهشی «بررسی جریان‌های مهاجرت داخلی و مقایسه ویژگی‌های مهاجران با غیرمهاجران در ایران طی فاصله زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد.

پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی تحلیل آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی خانوارهای زن‌سرپرست» را برای دستیابی به اطلاعات مفید مورد نیاز برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بهتر در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی وضعیت سلامت خانوارهای زن‌سرپرست در ایران منتشر شد.

اجرای طرح پژوهشی «بررسی وضعیت سلامت خانوارهای زن‌سرپرست در ایران» را به منظور ارائه‌ی تصویری دقیق و شفاف از وضعیت سلامت این قشر آسیب‌پذیر از جامعه برای دستیابی به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد عینی و علمی در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

رئیس جدید پژوهشکده‌ی آمار منصوب شد

جلسه‌ی تودیع جناب آقای علی‌رضا زاهدیان و معارفه‌ی سرکار خانم دکتر زهرا رضایی قهرودی با حضور رئیس مرکز آمار ایران، جناب آقای دکتر عادل آذر در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد. سرکار خانم دکتر زهرا رضایی قهرودی پیش از این عهده‌دار سمت معاونت پژوهشی پژوهشکده آمار بودند. شایان ذکر است، جناب آقای علی‌رضا زاهدیان نیز به‌عنوان مشاور رئیس مرکز آمار ایران منصوب شدند. همچنین جناب آقای دکتر کاوه کیانی عهده‌دار سمت معاونت پژوهشی پژوهشکده‌ی آمار شدند.

ادامه مطلب