آرشیو اخبار

طرح پژوهشی خصوصیات اجتماعی و اقتصادی خانوارهای تک فرزند در سرشماری‎های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد.

انجام طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «خصوصیات اجتماعی و اقتصادی خانوارهای تک فرزند در سرشماری‎های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از فروردین ۱۳۹۲آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی جمعیت‌های خاص (افراد دارای اقامتگاه دوم، جمعیت شناور، اتباع خارجی) با استفاده از اطلاعات سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد.

انجام طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی جمعیت‌های خاص (افراد دارای اقامتگاه دوم، جمعیت شناور، اتباع خارجی) با استفاده از اطلاعات سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی امکانات و تسهیلات خانوارها در سال۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۱۳۸۵ منتشر شد.

طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی امکانات و تسهیلات خانوارها در سال۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۱۳۸۵» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای این طرح پژوهشی در فروردین ۱۳۹۲آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی بررسی فعالیت‌ها، خدمات و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد.

اجرای طرح پژوهشی «بررسی فعالیت‌ها، خدمات و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست» را برای دستیابی به اطلاعات موجود در این خصوص و فراهم کردن اطلاعاتی مفید برای تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان کشور در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

طرح پژوهشی روند سالمندی جمعیت ایران تا سال ۱۴۲۰ با رویکردی به ویژگی‌های سالمندان منتشر شد.

اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید شاخص‌ها و اطلاعات مورد نیاز نظام آماری کشور، اجرای طرح پژوهشی «روند سالمندی جمعیت ایران تا سال ۱۴۲۰ با رویکردی به ویژگی‌های سالمندان» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ادامه مطلب

همایش روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در تالار وزارت کشور برگزار گردید.

مصادف با اول آبان‌ماه روز آمار و برنامه‌ریزی، همایشی یک روزه‌ برای بزرگداشت این روز، در روز ۲۹ مهرماه در تالار غدیر وزارت کشور با حضور فعالان نظام حرفه‌ای آمار کشور برگزار شد. این همایش که با حضور آقایان: دکتر محمدباقر نوبخت‌، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور؛ دکتر تاج‌گردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی؛ دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور؛ دکتر بخشنده، معاون وزیر کشاورزی؛ مدیران دستگا‌ه‌ها و سازمان‌ها، دانشگاهیان و کارشناسان دستگاه‌ها، معاونان و کارکنان مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار شکل گرفت و در آن صاحب‌نظران و فعالان نظام آماری کشور به ارایه‌ی مطالب و بیان فرصت‌‌ها و چالش‌ها‌ی نظام آماری کشور پرداختند.

ادامه مطلب