آرشیو اخبار

کارگاه آموزشی Ways of Increasing Statistical Literacy in Official Statistics برگزار شد

کارگاه آموزشی Ways of Increasing Statistical Literacy in Official Statistics برگزار شد

کارگاه آموزشی سه روزه‌ی Ways of Increasing Statistical Literacy in Official Statistics از ۲۷ لغایت ۲۹ آذر ۱۳۹۱ با حضور ۳۷ شرکت‌کننده از مدیران و کارشناسان مرکز آمار ایران، معاونت‌های برنامه‌ریزی استان‌ها و اساتید و دانشجویان دکتری دانشگاه‌‌ها برگزار شد. مدرس این کارگاه خانم شارلین فُربِز از دانشگاه ویکتوریای ویلینگتون به بررسی روش‌های ارتقاء و افزایش سواد و دانش‌ آماری پرداختند.

ادامه مطلب
سومین همایش سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰ برگزار شد

سومین همایش سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰ برگزار شد

سومین همایش بررسی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ روز بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ با همکاری قطب داده¬های ترتیبی و فضایی و گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد، انجمن آمار ایران، پژوهشکده‌ی آمار، مرکز آمار ایران و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در محل تالار همایش دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. با توجه به اهمیت موضوع سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰، سومین همایش به‌منظور آشنایی و بررسی نقاط ضعف و قوت آن و ویژگی¬های سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ با محورهای مطالعات تطبیقی، طراحی و اجرا، مروری بر نتایج و پرسش و پاسخ انجام شد. در این همایش سعی شده است زمینه¬ای برای تبادل اطلاعات و بررسی چگونگی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ فراهم شود تا اساتید آمار، متخصصین آمار، کارشناسان آمار در مؤسسات دولتی و خصوصی سطح استان و دانشجویان آمار ضمن در جریان قرار گرفتن، بتوانند نقطه نظراتی را در جهت بهبود آن ارائه نمایند. در این همایش جمعی از مسئولان مرکز آمار ایران، ریاست انجمن آمار ایران، ریاست پژوهشکده‌ آمار، مدیر کل آمار و اطلاعات استانداری خراسان رضوی و نماینده‌ی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد حضور داشتند و پس از ارائه‌ی گزیده نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ و شیوه‌ی اجرای آن به پرسش‌های اساتید، دانشجویان آمار و سایر مدعوین پاسخ دادند.

ادامه مطلب
همایش کاربرد آمار در مدیریت و حکمرانی برگزار شد

همایش کاربرد آمار در مدیریت و حکمرانی برگزار شد

همایش دو روزه‌ی کاربرد آمار در مدیریت و حکمرانی در روزهای 21 و 22 آذر ماه 1391، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. محورهای این همایش، آمار و برنامه‌ریزی کلان، مدیریت مبتنی بر شواهد و آمار، آمار و مدیریت سازمانی و آمار و مدیریت کیفیت بوده است که با برگزاری چهار نشست تخصصی مرتبط با هر یک از محورها به بررسی چالش‌های هر یک از محورهای فوق پرداخته شد. دبیرخانه‌ی علمی همایش، بر اساس محورهای مذکور ۱۱۵ چکیده‌ی مقاله از جامعه‌ی علمی و اجرایی کشور دریافت نمود که حاکی از اهمیت و کاربرد آمار در مدیریت و حکمرانی و توجه ویژه‌ی متخصصین بر این موضوع است. از ۱۱۵ چکیده‌ی مقاله دریافت شده، ۶2 چکیده مورد پذیرش قرار گرفت که پس از دریافت اصل مقالات، 13 مقاله به صورت سخنرانی ارائه شد و 2۴ مقاله نیز در قالب پوستر در معرض دید شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

ادامه مطلب