|     |     |   English   |   پنجشنبه 1 تير 1396
 
اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 طرح پژوهشی براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از تیر ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه‌ی تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰ منتشر شد
پژوهشکده آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی بررسی روند تغییرات ویژگی‌های واحدهای مسکونی معمولی در سرشماری‌های ۱۳۷۵-۱۳۹۰ منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید آمارهای باکیفیت، اجرای طرح پژوهشی «بررسی روند تغییرات ویژگی‌های واحدهای مسکونی معمولی در سرشماری‌های ۱۳۷۵-۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن درحال حاضر آماده بهره‌برداری است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی اجرای طرح پژوهشی «تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده» را با هدف مطالعه و واکاوی روندهای گذشته، حال و آینده جمعیت و همچنین فرصت‮ها و چالش‮های ایجاد شده اخیر و آینده‌ی جمعیتی ایران در دستور کار خود قرار داده است. در این طرح ابتدا به بررسی پویایی ابعاد مختلف جمعیت ایران پرداخته، سپس بر مبنای نتایج سرشماری ۰۹۳۱ به پیش‮بینی تحولات جمعیتی تا سال ۰۳۴۱ پداخته شده است. در نهایت، تحلیلی از چالش‮ها و فرصت‮های جمعیتی ایران به ‮ویژه «فرصت طلایی پنجره جمعیتی» و «چالش باروری پایین» ارائه و در این راستا نکات و پیشنهادهایی برای سیاست‮گذاری و مدیریت فرایندهای جدید جمعیتی کشور ارائه شده است.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬‬‬‬‬‬‬اجرای این طرح پژوهشی از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  10:17
 طرح پژوهشی تحولات باروری در ایران در چهار دهه‌ی اخیر و کاربرد و ارزیابی روش فرزندان خود در براورد باروری با استفاده از داده‌های سرشماری ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۰ منتشر شد‌
اجرای این طرح از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و درحال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی – اقتصادی جمعیت براساس سنین منفرد در سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد
اجرای این طرح از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و در حال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 پنجمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
سه شنبه 10 تير 1393  10:8
 کارگاه آموزشی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک برگزار شد
کارگاه پنج روزه‌ی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک با همکاری پژوهشکده‌ی آمار و مرکز آمار ایران ‌و با حضور بیش از ۲۰ نفر از کارکنان مرکز آمارایران، استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در تاریخ ۲۷ الی ۳۱ اردیبهشت ‌۱۳۹۳در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد.
سه شنبه 20 خرداد 1393  10:44
 بازدید رئیس اداره‌ی خدمات آماری ارمنستان و هئیت همراه از پژوهشکده‌ی آمار
در آذر ۱۳۹۲ (دسامبر ۲۰۱۳) تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های آماری میان دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید. در راستای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه و به‌منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه بین مرکز آمار ایران و اداره‌ی ملی خدمات آماری جمهوری ارمنستان هیئتی مرکب از آقای استپان مناتساکانیان، رئیس اداره‌ی ملی خدمات آمار جمهوری ارمنستان، خانم آناهیت سفیان، عضو شورای ملی آمار و آقای آرائیک هایراپتیان، رئیس اداره‌ی امور کارکنان اداره‌ی مزبور در تاریخ ۱۳ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ از مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار بازدید کردند.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  18:3
 از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی مسائل خانواده رونمایی شد
مراسم رونمایی از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی زنان و خانواده با عناوین «سالخوردگی جمعیت در ایران»، «تحلیل وضعیت جمعیتی و اقتصادی-اجتماعی جوانان در ایران»، «بررسی وضعیت مهاجرت و شهرنشینی در ایران» و «بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی در زمینه‌ی زنان و خانواده‌‌های زن‌سرپرست» روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در سالن شهید مطهری دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن جمعیت‌شناسی، پژوهشکده‌ی آمار و صندوق جمعیت سازمان ملل انجام شد.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  12:47
 چهارمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 7 ارديبهشت 1393  10:8
 برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزارهای آماری
مرکز خدمات تخصصی فراتحلیل‌گران (وابسته به جهاد دانشگاهی واحد تهران)، ۴ کارگاه آموزشی در خصوص نرم‌افزارهای آماری برگزار خواهد کرد.
دوشنبه 25 فروردين 1393  22:21
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 120 - 140 از تعداد 140  خبر