|     |     |   English   |   شنبه 9 ارديبهشت 1396
 
اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 طرح پژوهشی تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی اجرای طرح پژوهشی «تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده» را با هدف مطالعه و واکاوی روندهای گذشته، حال و آینده جمعیت و همچنین فرصت‮ها و چالش‮های ایجاد شده اخیر و آینده‌ی جمعیتی ایران در دستور کار خود قرار داده است. در این طرح ابتدا به بررسی پویایی ابعاد مختلف جمعیت ایران پرداخته، سپس بر مبنای نتایج سرشماری ۰۹۳۱ به پیش‮بینی تحولات جمعیتی تا سال ۰۳۴۱ پداخته شده است. در نهایت، تحلیلی از چالش‮ها و فرصت‮های جمعیتی ایران به ‮ویژه «فرصت طلایی پنجره جمعیتی» و «چالش باروری پایین» ارائه و در این راستا نکات و پیشنهادهایی برای سیاست‮گذاری و مدیریت فرایندهای جدید جمعیتی کشور ارائه شده است.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬‬‬‬‬‬‬اجرای این طرح پژوهشی از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  10:17
 طرح پژوهشی تحولات باروری در ایران در چهار دهه‌ی اخیر و کاربرد و ارزیابی روش فرزندان خود در براورد باروری با استفاده از داده‌های سرشماری ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۰ منتشر شد‌
اجرای این طرح از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و درحال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی – اقتصادی جمعیت براساس سنین منفرد در سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد
اجرای این طرح از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و در حال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 پنجمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
سه شنبه 10 تير 1393  10:8
 کارگاه آموزشی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک برگزار شد
کارگاه پنج روزه‌ی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک با همکاری پژوهشکده‌ی آمار و مرکز آمار ایران ‌و با حضور بیش از ۲۰ نفر از کارکنان مرکز آمارایران، استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در تاریخ ۲۷ الی ۳۱ اردیبهشت ‌۱۳۹۳در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد.
سه شنبه 20 خرداد 1393  10:44
 بازدید رئیس اداره‌ی خدمات آماری ارمنستان و هئیت همراه از پژوهشکده‌ی آمار
در آذر ۱۳۹۲ (دسامبر ۲۰۱۳) تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های آماری میان دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید. در راستای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه و به‌منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه بین مرکز آمار ایران و اداره‌ی ملی خدمات آماری جمهوری ارمنستان هیئتی مرکب از آقای استپان مناتساکانیان، رئیس اداره‌ی ملی خدمات آمار جمهوری ارمنستان، خانم آناهیت سفیان، عضو شورای ملی آمار و آقای آرائیک هایراپتیان، رئیس اداره‌ی امور کارکنان اداره‌ی مزبور در تاریخ ۱۳ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ از مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار بازدید کردند.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  18:3
 از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی مسائل خانواده رونمایی شد
مراسم رونمایی از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی زنان و خانواده با عناوین «سالخوردگی جمعیت در ایران»، «تحلیل وضعیت جمعیتی و اقتصادی-اجتماعی جوانان در ایران»، «بررسی وضعیت مهاجرت و شهرنشینی در ایران» و «بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی در زمینه‌ی زنان و خانواده‌‌های زن‌سرپرست» روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در سالن شهید مطهری دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن جمعیت‌شناسی، پژوهشکده‌ی آمار و صندوق جمعیت سازمان ملل انجام شد.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  12:47
 چهارمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 7 ارديبهشت 1393  10:8
 برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزارهای آماری
مرکز خدمات تخصصی فراتحلیل‌گران (وابسته به جهاد دانشگاهی واحد تهران)، ۴ کارگاه آموزشی در خصوص نرم‌افزارهای آماری برگزار خواهد کرد.
دوشنبه 25 فروردين 1393  22:21
 هشتاد و یکمین شماره‌ی مجله‌ی بررسی‌های آمار رسمی ایران منتشر شد
شماره‌ی جدید مجله‌ی بررسی‌های آمار رسمی ایران (سال ۲۳، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱، شماره‌ی پیاپی ۸۱) منتشر شد
يکشنبه 18 اسفند 1392  20:59
 جایگاه برتر پژوهشکده‌ی آمار در ارزیابی سال ۱۳۹۰ معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری
براساس گزارش خلاصه‌ی عملکرد پژوهش و فناوری واحدهای پژوهشی کشور در سال ۱۳۹۰ از بین ۷۷ پژوهشکده، پژوهشکده‌ی آمار بر اساس شاخص‌های نسبت درآمد پژوهشی به کل درآمد، نسبت طرح‌های پژوهشی برون‌سازمانی به کل طرح‌های پژوهشی و نسبت پروژه‌هایی که به بهره‌برداری رسیده‌اند در رده‌ی واحدهای پژوهشی برتر قرار گرفت.
يکشنبه 13 بهمن 1392  14:20
 دومین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماهنامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 13 بهمن 1392  10:9
 مجله‌ی پژوهش‌های آماری ایران (دوره‌ی ۹، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱) منتشر شد.
مجله‌ی پژوهش‌های آماری ایران (دوره‌ی ۹، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱) منتشر شد.
يکشنبه 6 بهمن 1392  13:32
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 120 - 140 از تعداد 140  خبر