|     |     |   English   |   دوشنبه 7 فروردين 1396
 
اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی – اقتصادی جمعیت براساس سنین منفرد در سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد
اجرای این طرح از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و در حال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 پنجمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
سه شنبه 10 تير 1393  10:8
 کارگاه آموزشی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک برگزار شد
کارگاه پنج روزه‌ی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک با همکاری پژوهشکده‌ی آمار و مرکز آمار ایران ‌و با حضور بیش از ۲۰ نفر از کارکنان مرکز آمارایران، استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در تاریخ ۲۷ الی ۳۱ اردیبهشت ‌۱۳۹۳در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد.
سه شنبه 20 خرداد 1393  10:44
 بازدید رئیس اداره‌ی خدمات آماری ارمنستان و هئیت همراه از پژوهشکده‌ی آمار
در آذر ۱۳۹۲ (دسامبر ۲۰۱۳) تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های آماری میان دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید. در راستای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه و به‌منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه بین مرکز آمار ایران و اداره‌ی ملی خدمات آماری جمهوری ارمنستان هیئتی مرکب از آقای استپان مناتساکانیان، رئیس اداره‌ی ملی خدمات آمار جمهوری ارمنستان، خانم آناهیت سفیان، عضو شورای ملی آمار و آقای آرائیک هایراپتیان، رئیس اداره‌ی امور کارکنان اداره‌ی مزبور در تاریخ ۱۳ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ از مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار بازدید کردند.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  18:3
 از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی مسائل خانواده رونمایی شد
مراسم رونمایی از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی زنان و خانواده با عناوین «سالخوردگی جمعیت در ایران»، «تحلیل وضعیت جمعیتی و اقتصادی-اجتماعی جوانان در ایران»، «بررسی وضعیت مهاجرت و شهرنشینی در ایران» و «بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی در زمینه‌ی زنان و خانواده‌‌های زن‌سرپرست» روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در سالن شهید مطهری دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن جمعیت‌شناسی، پژوهشکده‌ی آمار و صندوق جمعیت سازمان ملل انجام شد.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  12:47
 چهارمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 7 ارديبهشت 1393  10:8
 برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزارهای آماری
مرکز خدمات تخصصی فراتحلیل‌گران (وابسته به جهاد دانشگاهی واحد تهران)، ۴ کارگاه آموزشی در خصوص نرم‌افزارهای آماری برگزار خواهد کرد.
دوشنبه 25 فروردين 1393  22:21
 هشتاد و یکمین شماره‌ی مجله‌ی بررسی‌های آمار رسمی ایران منتشر شد
شماره‌ی جدید مجله‌ی بررسی‌های آمار رسمی ایران (سال ۲۳، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱، شماره‌ی پیاپی ۸۱) منتشر شد
يکشنبه 18 اسفند 1392  20:59
 جایگاه برتر پژوهشکده‌ی آمار در ارزیابی سال ۱۳۹۰ معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری
براساس گزارش خلاصه‌ی عملکرد پژوهش و فناوری واحدهای پژوهشی کشور در سال ۱۳۹۰ از بین ۷۷ پژوهشکده، پژوهشکده‌ی آمار بر اساس شاخص‌های نسبت درآمد پژوهشی به کل درآمد، نسبت طرح‌های پژوهشی برون‌سازمانی به کل طرح‌های پژوهشی و نسبت پروژه‌هایی که به بهره‌برداری رسیده‌اند در رده‌ی واحدهای پژوهشی برتر قرار گرفت.
يکشنبه 13 بهمن 1392  14:20
 دومین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماهنامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 13 بهمن 1392  10:9
 مجله‌ی پژوهش‌های آماری ایران (دوره‌ی ۹، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱) منتشر شد.
مجله‌ی پژوهش‌های آماری ایران (دوره‌ی ۹، شماره‌ی ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۱) منتشر شد.
يکشنبه 6 بهمن 1392  13:32
 کارگاه آموزشی مدیریت مبتنی بر شواهد ویژه‌ی کارشناسان ارشد سازمان‌ها برگزار شد
کارگاه سه روزه‌ی مدیریت مبتنی بر شواهد با همکاری پژوهشکده‌ی آمار، مرکزآمار ایران و صندق جمعیت ملل متحد (UNFPA)، با حضور بیش از ۲۰ نفر از کارکنان دستگاه‌های مختلف اجرایی (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور، وزارت امورخارجه، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و تعدادی از استانداری‌ها و سازمان‌ها و...) در تاریخ ۳ الی ۵ دی ماه ۱۳۹۲ برگزار شد. در این کارگاه که با هدف بازبینی، آزمودن و اصلاح مواد و محتوی آموزشی تدوین شده در زمینه‌ی مدیریت و برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد با تأکید بر آشنایی بیش‌تر کارشناسان، مدیران و برنامه‌ریزان با مفهوم مدیریت مبتنی بر شواهد و استفاده از آن در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کاربردی تشکیل شده بود به مطالبی در خصوص مدیریت مبتنی بر شواهد پرداخته شد.
پنجشنبه 5 دى 1392  15:29
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 120 - 140 از تعداد 140  خبر