|     |     |   English   |   دوشنبه 8 خرداد 1396
 
اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 طرح پژوهشی بررسی امکانات و تسهیلات خانوارها در سال۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۱۳۸۵ منتشر شد.
طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی امکانات و تسهیلات خانوارها در سال۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۱۳۸۵» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای این طرح پژوهشی در فروردین ۱۳۹۲آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دوشنبه 5 آبان 1393  12:52
 طرح پژوهشی بررسی فعالیت‌ها، خدمات و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد.
اجرای طرح پژوهشی «بررسی فعالیت‌ها، خدمات و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست» را برای دستیابی به اطلاعات موجود در این خصوص و فراهم کردن اطلاعاتی مفید برای تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان کشور در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دوشنبه 5 آبان 1393  12:47
 طرح پژوهشی روند سالمندی جمعیت ایران تا سال ۱۴۲۰ با رویکردی به ویژگی‌های سالمندان منتشر شد.
اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید شاخص‌ها و اطلاعات مورد نیاز نظام آماری کشور، اجرای طرح پژوهشی «روند سالمندی جمعیت ایران تا سال ۱۴۲۰ با رویکردی به ویژگی‌های سالمندان» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دوشنبه 5 آبان 1393  12:47
 همایش روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در تالار وزارت کشور برگزار گردید.
مصادف با اول آبان‌ماه روز آمار و برنامه‌ریزی، همایشی یک روزه‌ برای بزرگداشت این روز، در روز ۲۹ مهرماه در تالار غدیر وزارت کشور با حضور فعالان نظام حرفه‌ای آمار کشور برگزار شد. این همایش که با حضور آقایان: دکتر محمدباقر نوبخت‌، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور؛ دکتر تاج‌گردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی؛ دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور؛ دکتر بخشنده، معاون وزیر کشاورزی؛ مدیران دستگا‌ه‌ها و سازمان‌ها، دانشگاهیان و کارشناسان دستگاه‌ها، معاونان و کارکنان مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار شکل گرفت و در آن صاحب‌نظران و فعالان نظام آماری کشور به ارایه‌ی مطالب و بیان فرصت‌‌ها و چالش‌ها‌ی نظام آماری کشور پرداختند.
پنجشنبه 1 آبان 1393  14:1
 تقویم آموزشی نیم‌سال دوم ۱۳۹۳ منتشر شد.
تقویم آموزشی پژوهشکده‌ی آمار در نیم‌سال دوم ۱۳۹۳ منتشر شد.
دوشنبه 14 مهر 1393  11:5
 طرح پژوهشی بررسی جریان‌های مهاجرت داخلی و مقایسه ویژگی‌های مهاجران با غیرمهاجران در ایران طی فاصله زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ منتشر شد.
اجرای طرح پژوهشی «بررسی جریان‌های مهاجرت داخلی و مقایسه ویژگی‌های مهاجران با غیرمهاجران در ایران طی فاصله زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
پنجشنبه 10 مهر 1393  11:8
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد.
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی تحلیل آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی خانوارهای زن‌سرپرست» را برای دستیابی به اطلاعات مفید مورد نیاز برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بهتر در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
پنجشنبه 10 مهر 1393  11:2
 طرح پژوهشی بررسی وضعیت سلامت خانوارهای زن‌سرپرست در ایران منتشر شد.
اجرای طرح پژوهشی «بررسی وضعیت سلامت خانوارهای زن‌سرپرست در ایران» را به منظور ارائه‌ی تصویری دقیق و شفاف از وضعیت سلامت این قشر آسیب‌پذیر از جامعه برای دستیابی به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد عینی و علمی در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
پنجشنبه 10 مهر 1393  11:2
 رئیس جدید پژوهشکده‌ی آمار منصوب شد
جلسه‌ی تودیع جناب آقای علی‌رضا زاهدیان و معارفه‌ی سرکار خانم دکتر زهرا رضایی قهرودی با حضور رئیس مرکز آمار ایران، جناب آقای دکتر عادل آذر در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد. سرکار خانم دکتر زهرا رضایی قهرودی پیش از این عهده‌دار سمت معاونت پژوهشی پژوهشکده آمار بودند. شایان ذکر است، جناب آقای علی‌رضا زاهدیان نیز به‌عنوان مشاور رئیس مرکز آمار ایران منصوب شدند. همچنین جناب آقای دکتر کاوه کیانی عهده‌دار سمت معاونت پژوهشی پژوهشکده‌ی آمار شدند.
چهارشنبه 9 مهر 1393  12:48
 کارگاه آموزشی داده‌کاوی برگزار گردید
کارگاه آموزشی داده‌کاوی در تاریخ ۸ الی ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ توسط آقای دکتر علی قدسی، دانشیار گروه آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه واترلو برگزار گردید. حوزه‌ی تخصصی ایشان یادگیری ماشینی (Machine learning) است.
چهارشنبه 19 شهريور 1393  9:8
 میزگرد روند آمارهای جمعیتی و موضوعات نوظهور برگزار شد
میزگرد روند آمارهای جمعیتی و موضوعات نوظهور، چهارم شهریور ۱۳۹۳ در سالن آمفی تئاتر شهید دکتر علی محمدی دانشکده علوم دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این همایش توسط مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار و با همکاری انجمن آمار ایران و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد UNFPA)) با حضور خانم دکتر شهلا کاظمی‌پور، جمعیت‌شناس و معاون پژوهشی اسبق مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه، فریبا سادات بنی‌هاشمی، مدیر کل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری، آقای طه نورالهی، جمعیت‌شناس و مشاور جمعیتی رئیس مرکز آمار ایران و آقای علی‌رضا زاهدیان، رئیس پژوهشکده‌ی آمار و جمعی از اساتید، صاحب‌نظران، دست اندر کاران آمار و جمعیت‌شناسی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.
دوشنبه 10 شهريور 1393  9:26
 دوره آموزشی روش‌های نمونه‌گیری در آمارگیری‌های کلان برگزار شد
کارگاه سه روزه‌ی روش‌های نمونه گیری در آمارگیری‌های کلان توسط پژوهشکــده‌ی آمار و با حضور ۳۰ نفر از کارکنان دستگاه‌های مختلف اجرایی از جمله مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته‌ی امداد امام خمینی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز آمار ایران و ... در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ مرداد ‌۱۳۹۳ برگزار شد.
دوشنبه 10 شهريور 1393  9:17
 ششمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 2 شهريور 1393  21:59
 طرح پژوهشی مروری بر نظرسنجی و آمارگیری: مفاهیم و روش‌ها منتشر شد
اجرای طرح پژوهشی «مروری بر نظرسنجی و آمارگیری: مفاهیم و روش‌ها» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از مرداد ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 2 شهريور 1393  21:43
 طرح پژوهشی مدل‌سازی و پیش‌بینی مرگ‌ و میر در ایران: ۱۳۷۵ تا ۱۴۲۰ منتشر شد
مطالعه‌ی مرگ و میر و عوامل مؤثر بر آن، نقش مهمی در شناخت الگوهای مرگ و میر و راهکارهای کاهش آن در اختیار پژوهشگران، برنامه‌ریزان، و سیاست‌گذاران قرار می‌دهد. مدل‌سازی و شناخت نحوه‌ی تغییرات گذشته‌ی مرگ و میر، همچنین به امر پیش‌بینی مرگ و میر در آینده کمک می‌کند و تأثیرات احتمالی برنامه‌های توسعه و توفیق آن‌ها در زمینه‌ی مرگ و میر را نشان می‌دهند. بر این اساس پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در خصوص تحلیل آمارها، اجرای طرح پژوهشی «مدل‌سازی و پیش‌بینی مرگ‌ و میر در ایران: ۱۳۷۵-۱۴۲۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از بهمن ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
شنبه 1 شهريور 1393  11:17
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی منتشر شد
طرح پژوهشی حاضر با هدف بررسی وضعیت موجود زنان سرپرست خانوار در ایران، و ارائه‌ی تصویری دقیق و شفاف از وضعیت این قشر آسیب‌پذیر در جهت دستیابی به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد عینی و علمی تهیه و تدوین شده است. این گزارش، خلاصه‌ای مدیریتی از چهار طرح پژوهشی در حوزه‌های ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی، ویژگی‌های اقتصادی، وضعیت سلامت و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست است. اجرای این طرح پژوهشی در اسفند سال ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سه شنبه 21 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اقتصادی خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های اقتصادی خانوارهای زن‌سرپرست» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سه شنبه 21 مرداد 1393  13:51
 طرح پژوهشی بررسی تأثیر هدفمند کردن یارانه‌ها بر الگوی مصرف خانوارها منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید شاخص‌ها و اطلاعات مورد نیاز نظام آماری کشور، اجرای طرح پژوهشی «بررسی تأثیر هدفمند کردن یارانه‌ها برالگوی مصرف خانوارها» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از تیر ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دوشنبه 20 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از تیر ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه‌ی تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰ منتشر شد
پژوهشکده آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:52
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 100 - 120 از تعداد 140  خبر