|     |     |   English   |   سه شنبه 5 بهمن 1395
 
اخبار و رویدادها
نوع خبر 
 
 کارگاه آموزشی داده‌کاوی برگزار گردید
کارگاه آموزشی داده‌کاوی در تاریخ ۸ الی ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ توسط آقای دکتر علی قدسی، دانشیار گروه آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه واترلو برگزار گردید. حوزه‌ی تخصصی ایشان یادگیری ماشینی (Machine learning) است.
چهارشنبه 19 شهريور 1393  9:8
 میزگرد روند آمارهای جمعیتی و موضوعات نوظهور برگزار شد
میزگرد روند آمارهای جمعیتی و موضوعات نوظهور، چهارم شهریور ۱۳۹۳ در سالن آمفی تئاتر شهید دکتر علی محمدی دانشکده علوم دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این همایش توسط مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار و با همکاری انجمن آمار ایران و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد UNFPA)) با حضور خانم دکتر شهلا کاظمی‌پور، جمعیت‌شناس و معاون پژوهشی اسبق مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه، فریبا سادات بنی‌هاشمی، مدیر کل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری، آقای طه نورالهی، جمعیت‌شناس و مشاور جمعیتی رئیس مرکز آمار ایران و آقای علی‌رضا زاهدیان، رئیس پژوهشکده‌ی آمار و جمعی از اساتید، صاحب‌نظران، دست اندر کاران آمار و جمعیت‌شناسی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.
دوشنبه 10 شهريور 1393  9:26
 دوره آموزشی روش‌های نمونه‌گیری در آمارگیری‌های کلان برگزار شد
کارگاه سه روزه‌ی روش‌های نمونه گیری در آمارگیری‌های کلان توسط پژوهشکــده‌ی آمار و با حضور ۳۰ نفر از کارکنان دستگاه‌های مختلف اجرایی از جمله مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته‌ی امداد امام خمینی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز آمار ایران و ... در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ مرداد ‌۱۳۹۳ برگزار شد.
دوشنبه 10 شهريور 1393  9:17
 ششمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 2 شهريور 1393  21:59
 طرح پژوهشی مروری بر نظرسنجی و آمارگیری: مفاهیم و روش‌ها منتشر شد
اجرای طرح پژوهشی «مروری بر نظرسنجی و آمارگیری: مفاهیم و روش‌ها» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از مرداد ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 2 شهريور 1393  21:43
 طرح پژوهشی مدل‌سازی و پیش‌بینی مرگ‌ و میر در ایران: ۱۳۷۵ تا ۱۴۲۰ منتشر شد
مطالعه‌ی مرگ و میر و عوامل مؤثر بر آن، نقش مهمی در شناخت الگوهای مرگ و میر و راهکارهای کاهش آن در اختیار پژوهشگران، برنامه‌ریزان، و سیاست‌گذاران قرار می‌دهد. مدل‌سازی و شناخت نحوه‌ی تغییرات گذشته‌ی مرگ و میر، همچنین به امر پیش‌بینی مرگ و میر در آینده کمک می‌کند و تأثیرات احتمالی برنامه‌های توسعه و توفیق آن‌ها در زمینه‌ی مرگ و میر را نشان می‌دهند. بر این اساس پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در خصوص تحلیل آمارها، اجرای طرح پژوهشی «مدل‌سازی و پیش‌بینی مرگ‌ و میر در ایران: ۱۳۷۵-۱۴۲۰» را در دستور کار خود قرار داد که اجرای آن از بهمن ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
شنبه 1 شهريور 1393  11:17
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی منتشر شد
طرح پژوهشی حاضر با هدف بررسی وضعیت موجود زنان سرپرست خانوار در ایران، و ارائه‌ی تصویری دقیق و شفاف از وضعیت این قشر آسیب‌پذیر در جهت دستیابی به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد عینی و علمی تهیه و تدوین شده است. این گزارش، خلاصه‌ای مدیریتی از چهار طرح پژوهشی در حوزه‌های ویژگی‌های اجتماعی و جمعیت‌شناختی، ویژگی‌های اقتصادی، وضعیت سلامت و قوانین و مقررات مربوط به خانوارهای زن‌سرپرست است. اجرای این طرح پژوهشی در اسفند سال ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سه شنبه 21 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اقتصادی خانوارهای زن‌سرپرست منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های اقتصادی خانوارهای زن‌سرپرست» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از خرداد ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سه شنبه 21 مرداد 1393  13:51
 طرح پژوهشی بررسی تأثیر هدفمند کردن یارانه‌ها بر الگوی مصرف خانوارها منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید شاخص‌ها و اطلاعات مورد نیاز نظام آماری کشور، اجرای طرح پژوهشی «بررسی تأثیر هدفمند کردن یارانه‌ها برالگوی مصرف خانوارها» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از تیر ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دوشنبه 20 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «براورد خطای اندازه‌گیری درامد در آمارگیری هزینه و درامد خانوارها» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از تیر ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه‌ی تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰ منتشر شد
پژوهشکده آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی با هدف افزایش کیفیت آمارها، اجرای طرح پژوهشی «بررسی ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی کلان‌شهرها و مقایسه تغییرات آن در سال‌های ۸۵ و ۹۰» را در دستور کار خود قرار داد، که اجرای آن از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی بررسی روند تغییرات ویژگی‌های واحدهای مسکونی معمولی در سرشماری‌های ۱۳۷۵-۱۳۹۰ منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار با توجه به رسالت خود در زمینه‌ی اجرای طرح‌های پژوهشی با هدف تولید آمارهای باکیفیت، اجرای طرح پژوهشی «بررسی روند تغییرات ویژگی‌های واحدهای مسکونی معمولی در سرشماری‌های ۱۳۷۵-۱۳۹۰» را در دستور کار خود قرار داد. اجرای این طرح از اسفند ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن درحال حاضر آماده بهره‌برداری است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  13:52
 طرح پژوهشی تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده منتشر شد
پژوهشکده‌ی آمار در راستای نیل به رسالت تعیین شده خویش در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی اجرای طرح پژوهشی «تحلیل روند تحولات جمعیت ایران: گذشته، حال و آینده» را با هدف مطالعه و واکاوی روندهای گذشته، حال و آینده جمعیت و همچنین فرصت‮ها و چالش‮های ایجاد شده اخیر و آینده‌ی جمعیتی ایران در دستور کار خود قرار داده است. در این طرح ابتدا به بررسی پویایی ابعاد مختلف جمعیت ایران پرداخته، سپس بر مبنای نتایج سرشماری ۰۹۳۱ به پیش‮بینی تحولات جمعیتی تا سال ۰۳۴۱ پداخته شده است. در نهایت، تحلیلی از چالش‮ها و فرصت‮های جمعیتی ایران به ‮ویژه «فرصت طلایی پنجره جمعیتی» و «چالش باروری پایین» ارائه و در این راستا نکات و پیشنهادهایی برای سیاست‮گذاری و مدیریت فرایندهای جدید جمعیتی کشور ارائه شده است.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬‬‬‬‬‬‬اجرای این طرح پژوهشی از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و گزارش نهایی آن اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
يکشنبه 19 مرداد 1393  10:17
 طرح پژوهشی تحولات باروری در ایران در چهار دهه‌ی اخیر و کاربرد و ارزیابی روش فرزندان خود در براورد باروری با استفاده از داده‌های سرشماری ۱۳۶۵ تا ۱۳۹۰ منتشر شد‌
اجرای این طرح از دی ۱۳۹۱ آغاز شد و درحال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 طرح پژوهشی بررسی ویژگی‌های اجتماعی – اقتصادی جمعیت براساس سنین منفرد در سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ منتشر شد
اجرای این طرح از فروردین ۱۳۹۲ آغاز شد و در حال حاضر گزارش نهایی طرح آماده بهره‌برداری است.
شنبه 18 مرداد 1393  13:53
 پنجمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
سه شنبه 10 تير 1393  10:8
 کارگاه آموزشی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک برگزار شد
کارگاه پنج روزه‌ی روش‌های نوین پیش‌بینی و براورد جمعیت در نواحی کوچک با همکاری پژوهشکده‌ی آمار و مرکز آمار ایران ‌و با حضور بیش از ۲۰ نفر از کارکنان مرکز آمارایران، استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در تاریخ ۲۷ الی ۳۱ اردیبهشت ‌۱۳۹۳در پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد.
سه شنبه 20 خرداد 1393  10:44
 بازدید رئیس اداره‌ی خدمات آماری ارمنستان و هئیت همراه از پژوهشکده‌ی آمار
در آذر ۱۳۹۲ (دسامبر ۲۰۱۳) تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های آماری میان دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید. در راستای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه و به‌منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه بین مرکز آمار ایران و اداره‌ی ملی خدمات آماری جمهوری ارمنستان هیئتی مرکب از آقای استپان مناتساکانیان، رئیس اداره‌ی ملی خدمات آمار جمهوری ارمنستان، خانم آناهیت سفیان، عضو شورای ملی آمار و آقای آرائیک هایراپتیان، رئیس اداره‌ی امور کارکنان اداره‌ی مزبور در تاریخ ۱۳ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ از مرکز آمار ایران و پژوهشکده‌ی آمار بازدید کردند.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  18:3
 از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی مسائل خانواده رونمایی شد
مراسم رونمایی از چهار گزارش تحلیلی در زمینه‌ی زنان و خانواده با عناوین «سالخوردگی جمعیت در ایران»، «تحلیل وضعیت جمعیتی و اقتصادی-اجتماعی جوانان در ایران»، «بررسی وضعیت مهاجرت و شهرنشینی در ایران» و «بررسی ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی و سلامت خانوارهای زن‌سرپرست با تأکید بر سیاست‌ها و برنامه‌های پشتیبانی در زمینه‌ی زنان و خانواده‌‌های زن‌سرپرست» روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در سالن شهید مطهری دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن جمعیت‌شناسی، پژوهشکده‌ی آمار و صندوق جمعیت سازمان ملل انجام شد.
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393  12:47
 چهارمین شماره‌ی مجله‌ی دوماه‌نامه‌ی آمار منتشر شد
مرکز آمار ایران با توجّه به اهداف و رسالت خود و به‌منظور پیشرفت و فراگیر شدن علم آمار در سطح عموم جامعه، با همکاری پژوهشکده‌ی آمار اقدام به تأسیس مجله‌ی دو ماه‌نامه‌ی آمار، نموده است. این مجله‌ی تحلیلی- پژوهشی سعی دارد موضوعات مربوط به آمارهای رسمی را به زبان ساده اما علمی برای استفاده مردم و مسئولین ارائه نماید.
يکشنبه 7 ارديبهشت 1393  10:8
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 100 - 120 از تعداد 140  خبر