اولین سخنرانی از مجموعه سخنرانی‌های پژوهشکده‌ی آمار برگزار شد

۰۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۷ کد : ۴۴۸ سخنرانی‌ها
اولین سخنرانی از مجموعه سخنرانی‌های پژوهشکده‌ی آمار با موضوع «مدرن‌سازی نظام آماری» در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۷ توسط آقایان دکتر کاوه کیانی و دکتر اشکان شباک با همکاری مرکز آمار ایران در محل مرکز آمار ایران برگزار شد

سخنرانی اول با عنوان «قانون آمار، چارچوب‌ها و تجربیات کشورها» توسط آقای دکتر کاوه کیانی، عضو هیئت علمی پژوهشکده‌ی آمار و معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی در مرکز آمار ایران ارائه شد.

ایشان در این سخنرانی خلاصه‌ای از قوانین جاری نظام آماری مصوب در کشور را مطرح نمودند و ضمن مقایسه با قانون آمار در سایر کشورهای پیشرفته به تشریح پیش‌نویس قانون نظام آماری کشور با رویکرد مدرن‌سازی نظام آماری پرداختند.

سخنرانی دوم با عنوان «مدیریت نظام آماری، مؤلفه‌ها، و چالش‌های پیش‌رو» توسط آقای دکتر اشکان شباک، عضو هیئت علمی پژوهشکده‌ی آمار و مدیر گروه پژوهشی پردازش داده‌ها و اطلاع‌رسانی پژوهشکده‌ی آمار ارائه شد.

در این سخنرانی ایشان ضمن معرفی اهمیت، جایگاه و روند مدرن‌سازی نظام آماری در سایر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به معرفی مؤلفه‌های اساسی آن شامل: موضوعات و چارچوب‌های سازمانی، روش‌ها و فناوری اطلاعات، منابع داده‌ای، انتشارات و استانداردها پرداختند.


نظر شما :